Övervakningskommittén Ordinarie ledamöter

Anders Lindholm Näringsdepartementet
Bengt-Åke Strömquist Länsstyrelsen Jämtlands län
Daniel Gustafsson Länsstyrelsen i Västernorrlands län
Serena Bonato Tillväxtverket
Leif Pettersson Region Dalarna
Thomas Hägg Region Jämtland Härjedalen
Tomas Riste Region Värmland
Tina Ehn Västra Götalandsregionen
Pelle Persson Coompanion Jämtlands län
Eli Nygaard Komunal- og modernisieringsdepartementet
Aasa Gjestvang Hedmarks fylkeskommune
Anne Kathrine Fossum Fylkesmannen i Hedmark
Åste Marie Lande Lindau Nord-Trøndelag fylkeskommune
Jon Uthus NHO Trøndelag
Hans Wendelbo Sør-Trøndelag fylkeskommune
Lars Salvesen Akershus fylkeskommune
Anita Orlund Kunnskapsbyen Lillestrøm
Inger-Christin Torp Østfold fylkeskommune
Audun Amundsen ØFAS Høgskolen i Østfold

Ersättare/Vara Övervakningskommittén

Maria Eriksson Näringsdepartementet
Susanna Löfgren Länsstyrelsen Jämtlands län
Frida Bergman de Flores Länsstyrelsen Västernorrlands län
Pär Ove Bergquist Tillväxtverket
Lena Olsson Region Dalarna
Eva Hellstrand Region Jämtland Härjedalen
Stina Höök Region Värmland
Paul Åkerlund Västra Götalandsregionen
Anna Tyrén Coompanion
Gerd Slinning Komunal- og modernisieringsdepartementet
Gunn Randi Fjæstad Hedmarks fylkeskommune
Knut Anders Fossum Fylkesmannen i Hedmark
Erik Floan Nord-Trøndelag fylkeskommune
Kristian Tangen LO Sør-Trøndelag
Guro Agnell Gimse Sør-Trøndelag fylkeskommune
Gjermund Skaar Akershus fylkeskommune
Vidar Sannerhaugen Akershus Teknologifond
Siv Henriette Jacobsen Østfold fylkeskommune
Hanne Lerche Raadal Østfoldforskning AS

Styrkommitté Gränslöst samarbete, ordinarie ledamöter

Per Eriksson Västra Götalandsregionen
Henrik Sundström Västra Götalandsregionen
Monica Hansson Fyrbodals kommunalförbund
Lotta Forslind Coompanion Fyrbodal
Leif Håkansson LO, IF Metall
Ingela Skärström Företagarna
Siv Henriette Jacobsen Østfold fylkeskommune
Simen Nord Østfold fylkeskommune
Rene Rafshol Råde kommune
Linda Engsmyr Sarpsborg kommune
Vibeke Limi Akershus fylkeskommune
Amund Kjernli Akershus fylkeskommune

Ersättare/Vara GS

Åsa Karlsson Västra Götalandsregionen
Tony Johansson Västra Götalandsregionen
Peter Birgersson Dafteryd Fyrbodals kommunalförbund
Camilla Olsson Coompanion Fyrbodal
Marie-Louise Ekberg LO, Handels
Mikael Erlandsson Företagarna
Rune Fredriksen Østfold fylkeskommune
Andreas Lervik Østfold fylkeskommune
Elin Tvete Østfold fylkeskommune
Arne-Rune Gjelsvik Akershus fylkeskommune
Gjermund skaar Akershus fylkeskommune

Styrkommitté Inre Skandinavien ordinarie ledamöter

Claes Pettersson Region Värmland
Ann-Katrin Järåsen Region Värmland
Fredrik Larsson Region Värmland
Kurt Podgorski Region Dalarna
Maja Gilbert Westholm Region Dalarna
Per-Anders Westhed Region Dalarna
Per-Gunnar Sveen Hedmark fylkeskommune
Anne Karin Torp Adolfsen Hedmark fylkeskommune
Helge Thomassen Hedmark fylkeskommune
Lars Salvesen Akershus fylkeskommune
Jan Sandal Akershus fylkeskommune
Olav Moe Østfold fylkeskommune

Ersättare/Vara INS

Daniel Schützer Region Värmland
Monica Gundahl Region Värmland
Johanna Söderberg Region Värmland
Irene Homman Region Dalarna
Nils Gossas Region Dalarna
Mikael Rosén Region Dalarna
Lasse Juliussen Hedmark fylkeskommune
Dag Rønning Hedmark fylkeskommune
Hege Jensen Hedmark fylkeskommune
Gunnar Melgaard Akershus fylkeskommune
Amund Kjernli Akershus fylkeskommune
Erik Unaas Østfold fylkeskommune

Styrkommitté Nordens Gröna Bälte ordinarie ledamöter

Thomas Hägg Region Jämtland Härjedalen
Susanné Wallner Region Jämtland Härjedalen
Jörgen Larsson Region Jämtland Härjedalen
Elisabeth Strömquist Landstinget Västernorrland
Daniel Gustafsson Länsstyrelsen Västernorrland
Bodil Hansson Sundsvalls kommun
Anne Marit Mevassvik Nord-Trøndelag fylkeskommune
Terje Sørvik Nord-Trøndelag fylkeskommune
Kirsten Indgjerd Værdal Fylkesmannen i Nord-Trøndelag
Gunn Iversen Stokke Sør-Trøndelag fylkeskommune
Torhild Aarbergsbotten Sør-Trøndelag fylkeskommune
Ole Gunnar Kjøsnes KS Sør-Trøndelag

Ersättare/Vara NGB

Robert Uitto Region Jämtland Härjedalen
Eva Hellstrand Region Jämtland Härjedalen
Karin Österberg Region Jämtland Härjedalen
Erik Lövgren Landstinget Västernorrland
Frida Bergman de Flores Länsstyrelsen Västernorrland
Hans Forsberg Sundsvalls kommun
May Britt Lagesen Nord-Trøndelag fylkeskommune
Tomas Iver Hallem Nord-Trøndelag fylkeskommune
Magnhild Melandsø Fylkesmannen i Sør-Trøndealg
Rakel Skårslette Trondal Sør-Trøndelag fylkeskommune
Jan Grønningen Sør-Trøndelag fylkeskommune
Marit Moe KS Nord-Trøndelag